SAMSUNG SSD Enterprise Server SM863

اس‌اس‌دی‌های اینترپرایز سرور

اس‌اس‌دی‌های اینترپرایز سرور طوری طراحی شده‌اند که بتوانند به عنوان حافظه‌های ذخیره‌سازی، جایگزین یا همراهی مناسب برای درایوهای مغناطیسی باشند. ساختار و عملکرد این درایوها یکسان نیست فُرم‌های استاندارد (form factor) گوناگون دارند و از پروتکل‌های مختلفی مانند SATA و SAS استفاده می‌کنند.
مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد عملکرد اس‌اس‌دی‌ها گفته می‌شود، سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالای اطلاعات در آنها، چه به صورت ترتیبی و چه به صورت تصادفی است. این دیسک‌های جامد می‌توانند از معماری چند کاناله برای انتقال اطلاعات پشتیبانی کنند و دسترسی چندکاناله‌ی کنترلر به فلش NAND را فراهم نمایند.
از سوی دیگر یک سرور عادی در یک دیتاسنتر، در هر روز باید میلیون‌ها بایت اطلاعات را پردازش کند و این فرایند باید با کمترین تاخیر و بیشترین سرعت ممکن انجام شود. گاهی حتی صدها هزار و گاه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان باید به یک آیتم خاص از اطلاعات ذخیره شده دسترسی داشته باشند، بدون آن‌که در زمان پاسخگویی کوچک‌ترین افتی مشاهده شود. اینجاست که اهمیت سرعت و کارایی حافظه‌های ذخیره‌سازی برای سرورها مشخص می‌شود.

اس‌اس‌دی‌های اینترپرایز مخصوص سرور، بر خلاف اس‌اس‌دی‌های معمولی، برای حداکثر کارایی در چند ثانیه اولِ دسترسی بهینه شده‌اند. همچنین این درایوها طوری طراحی شده‌اند که در بازه‌های زمانی طولانی، پایداری بیشتری نسبت به دیسک‌های جامد کلاینت داشته باشند. به این ترتیب اس‌اس‌دی‌های سروری می‌توانند در ساعات اوج ترافیک اطلاعات به خوبی و با پایداری بالا عمل کنند.

دانلود نرم افزار نمایش اطلاعات و مشخصات درایو اینترپرایز

CrystalDiskinfo / DriveDX

 نرم افزاری جهت اطمینان از اصالت کالای خریداری شده و نظارت بر وضعیت سلامتی هارد دیسک (HDD/SSD) همینطور نمایش اطلاعات دقیق و کامل در مورد شرکت تولید کننده و سریال نامبر هارد درایو های نصب شده  همچنین   مواردی نظیر نوع فلش، دما، شماره سریال کارخانه، مدل، مجموع مدت زمان کار، رابط استاندارد و … می باشد. همچنین این نرم افزار به شما اطلاع می دهد که درایو اس اس دی شما چند بار و چند ساعت روشن شده است. این نرم افزار بر وضعیت درایوهایی که از تکنولوژی SMART استفاده می کنند نظارت می کند و یک ارزیابی کلی از سلامت درایو را به شما ارائه می کند. نمایش صفات پارامتری SMART نظیر خواندن خطاها، عملکرد، شروع و پایان spindle، زمان جستجو، تعداد خاموش و روشن شدن گردش، خطاها و … از دیگر امکانات این برنامه می باشد.

CrystalDiskInfo 7.0.5 + Portable 3.7MB

DriveDX for Mac OS 23.6MB 30Days Trail

دانلود نرم افزار اس‌اس‌دی اینترپرایز

SAMSUNG MAGICIAN SOFTWARE for Enterprise SSD

This Data Center Magician SSD management utility is designed to work with the Samsung PM863 and SM863 Series only. This software is not compatible with other manufacturer’s SSDs

 Magician Software for Windows OS 32bit 1.27MB

Magician Software for Windows OS 64bit 1.33MB 


Magician Software for Linux OS 32bit 1.27MB 


Magician Software for Linux OS 64bit 912KB 


Magician Software User Manual 279KB


* Notice : Latest version of Magician software is recommended for optimal performance

سابقه همکاری در تامین ذخیره‌ کننده‌‌های اینترپرایز سرور سازمان‌ها و موسسات معتبر